Mieczysław Leśniczak – Sentymentalna Trąbka

Mieczysław Leśniczak – Sentymentalna Trąbka

SENTYMENTALNA TRĄBKA – to najnowsza solowa płyta Mieczysława Leśniczaka założyciela Capelli Zamku Rydzyńskiego oraz wieloletniego trębacza Orkiestry Teatru Wielkiego w Poznaniu i Orkiestry Filharmonii Poznańskiej.

Mieczysław Leśniczak zaprasza Państwa w muzyczną podróż z sentymentalną trąbką – instrumentem, którego światowej sławy mistrzowie – Maurice André, Timofei Dokshizer, Eddie Calvert, Nini Rosso, Herb Alpert i Louis Armstrong – uprawiający różne gatunki muzyki – od klasyki po jazz – są jego idolami
Solista trębacz oczarował swą sztuką w utworach znajdujących się na CD. Pierwsze wrażenie jakie odnosi się podczas słuchania jego gry, to duża umiejętność budowania utworu, tworzenie wewnętrznych napięć w płynących frazach. Słuchamy stylowo zagranych bardzo znanych melodii, z których wydobywają się muzyczne detale, tworząc spójność i jednolitość poszczególnych kompozycji. Wrażliwość, elegancja i artystyczna dyscyplina powodują, że płytę z sentymentalną trąbką w wykonaniu Mieczysława Leśniczaka słucha się z zapartym tchem. Do takich odczuć bezsprzecznie przyczynili się dwaj poznańscy aranżerzy – Maciej Szymański i Wiesław Wolnik oraz towarzyszący soliście znakomici artyści: Jerzy Karwowski (saksofon sopranowy), Wiesław Wolnik (piano, gitara) i Maciej Szymański (piano .
Na płycie nagrane są znane i lubiane utwory operowe oraz popularno-rozrywkowe.

 1. Giuseppe Verdi – Nabucco
 2. Ludwig van Beethoven – Dla Elizy
 3. Gaetano Donizetti – Napój miłosny
 4. Wolfgang Amadeus Mozart – Koncert fortepianowy C-dur nr 21 KV 467
 5. Antoni Rubinstein – Melodia
 6. Franz Schubert – Ave Maria
 7. Cesáreo Gabaráin – Barka
 8. Anonyme – Jeux Interdits Romance Anonymous
 9. Tamezoo Narita – Hamabe no uta
 10. Eduardo di Capua – O sole mio
 11. Maurice Jarre – Doktor Żywago
 12. Consuelo Velázquez – Besame mucho
 13. François Edouard Weyer – Nostalgia
 14. Nini Rosso – La Ricordanza
 15. Ernesto de Curtis – Wróć do Sorento